Taśma pakowa z nadrukiem / logo – co wpływa na jej cenę?

Taśma pakowa

Spis treści

Taśma pakowa z nadrukiem – cena

Mówimy tu o cenach, więc zaczniemy od konkretów. Interesuje Cię taśma pakowa z nadrukiem i chcesz poznać jej dokładną cenę w dowolnie wybranej przez Ciebie konfiguracji, już przejdź do kalkulatora online. Bez zbędnego „to zależy”, bez orientacyjnych widełek – od razu konkret.

Tańsze i droższe taśmy z logo – na czym polega różnica?

Wśród producentów taśmy pakowej z nadrukiem znajdziesz takie wyjątkowo tanie i wyjątkowo drogie oraz, jak zwykle, dużo ofert pośrednich. Czy warto dopłacać? Czy może te najtańsze są w pełni wystarczające? Skąd tak duże różnice w cenach?

Technologia produkcji.

W tym haśle moglibyśmy zamknąć wszystkie zawiłości i szczegóły dotyczące różnic cenowych w taśmach samoprzylepnych. Mimo że wydawać by się mogło, że taśma to taśma i co tam szczególnego może się dziać, dzieje się naprawdę dużo.

Zacznijmy od tulei, czyli papierowej tuby, na którą nawinięta jest taśma. Może ona być sztywna i solidna, dzięki czemu taśmy wygodnie się używa i dobrze trzyma formę. Ale może też być cienka i miękka przez co rolka łatwo się deformuje. Nie jest odporna na trudy codzienności i przez utratę okrągłego kształtu utrudnia korzystanie z taśmy.

Kolejna kwestia to nośnik – folia lub papier. Papier jest droższy, jednak i papier papierowi nierówny, więc można trafić na tańszą, cieńszą taśmę papierową lub grubszą i bardziej wytrzymałą – w dużej mierze widać to w cenie. 

Przedostatni techniczny aspekt taśmy pakowej z nadrukiem to klej. Możesz wybierać między akrylem głośnym i cichym, klejem solvent (kauczuk), hot-melt, freezer. Każdy ma nieco inne właściwości, więc poza ceną zwróć tutaj uwagę na to, czego dokładnie potrzebujesz.

Ostatnia na liście jest technologia druku – SIAT (druk nawierzchniowy) lub SANDWICH (druk nieścieralny). Druk nieścieralny jest droższy, co zobaczysz w końcowej cenie taśmy.

Różne połączenia tych komponentów dają różne efekty – wygląd, wytrzymałość, elastyczność, cenę. Po Twojej stronie pozostaje decyzja, które z nich będą dla Ciebie ważniejsze, a które mniej.

Sprawdź, czy rzeczywiście oszczędzasz.

Jak istotne jest dla Ciebie tempo pracy? Jak dobrze chcesz zabezpieczyć swoje paczki? Czy przesyłka będzie ostrożnie przekładana przez kuriera, czy wolisz naprawdę skutecznie ją okleić? Czy chcesz, żeby Twoja firma była kojarzona ze starannie zapakowanymi paczkami, czy drobne rozklejenia tu i ówdzie nie robią żadnej różnicy?

Takich pytań jest cała masa i ich zasadność zależy od specyfiki Twojego biznesu, grupy docelowej i sposobu, w jaki używasz taśm.

Na co jednak chcemy zwrócić tu Twoją uwagę – taśma pakowa z nadrukiem to wiele więcej niż kawałek klejącego pvc lub papieru. Do jej wyboru warto podejść mając na uwadze szeroki zakres czynników.

Poznaj naszą ofertę taśm z nadrukiem

Chcesz się dowiedzieć, ile dokładnie będzie kosztowała taśma z logo firmy lub taśma pakowa z nadrukiem firmowym w wybranej przez Ciebie konfiguracji? Wolisz dostać wycenę na już zamiast czekać, aż przedstawiciel Ci ją prześle? Skorzystaj z naszego kalkulatora online!

Dostaniesz ekspresową wycenę, bezproblemowo porównasz różne typy taśm i podejmiesz decyzję opierając się na faktach, a nie tylko orientacyjnych widełkach.

Polecane hasła z encyklopedii

Taśma foliowa

Taśma foliowa

Inne wpisy