Samoprzylepne taśmy papierowe – czy warto iść w eko pakowanie?

Samoprzylepne taśmy papierowe

Spis treści

Samoprzylepne taśmy pakowe papierowe – zalety i wady

ZaletyWady
Samoprzylepne taśmy papierowe dobrze komunikują wartości marki związane z dbaniem o środowiskoWyższy koszt w porównaniu z taśmami PVC czy PP
Niska emisja CO2 podczas produkcji, łatwe do recyklinguMniej odporne na uszkodzenia
Biodegradowalne i ekologiczneWrażliwe na wilgoć
Dobrze przyjmują nadruki i oznaczeniaWymagające specjalnej uwagi przy aplikacji
Dobre do pakowania lekkich przedmiotówNieodpowiednie do ciężkich i ostro kanciastych przesyłek
Dobra przyczepność i wytrzymałość klejenia (cecha zależy od jakości danego producenta)Większa sztywność, co dla niektórych jest cechą niepożądaną

Powyższa tabela przedstawia zarówno wady, jak i zalety stosowania pakowych taśm papierowych. Wybór odpowiedniego rodzaju taśmy zależy od Twoich potrzeb i priorytetów. Bardziej zależy Ci na cenie? Potrzebujesz przede wszystkim wytrzymałości, bo wysyłasz duże, ciężkie paczki? Czy może chcesz wzmacniać autentyczności swojej marki, którą komunikujesz, jako dbającą o środowisko?

Sprawdź, co zyskujesz, wybierając samoprzylepne taśmy papierowe!

Taśma papierowa vs „typowa” – co zyskujesz na ekologicznym rozwiązaniu?

Kraft, kraftowe – trudno dokładnie określić, co to obecnie oznacza, bo z pierwotnego znaczenia, z czasem, zostaje w świadomości odbiorców coraz mniej. Obecnie to bardziej wrażenie, rodzaj doświadczenia, jakie zapewnia dany produkt oraz bardzo silny trend.

A taśmy papierowe, szczególnie te brązowe, bardzo się w niego wpisują.

Pierwsze wrażenie, jakie na odbiorcy robi Twój produkt jest bezcenne. A pierwsze wrażenie to paczka. Ten karton, to techniczne opakowanie w erze zakupów internetowych jest pierwszym wrażeniem, jakie Twój produkt wywiera na odbiorcy. Pytanie, czy wykorzystujesz potencjał swoich przesyłek?

Taśmy pakowe z tworzyw są powszechne. Stosuje je prawie każdy. Dlatego papier tak bardzo wyróżnia. Już przy pierwszym kontakcie widać, że marka się stara. A co to dla Ciebie oznacza? Że momentalnie zyskujesz jako sklep / producent / sprzedający. Klient otwiera przesyłkę z innym nastawieniem i jego doświadczenie już jest lepsze.

Koszty i oszczędności – czy warto inwestować w samoprzylepne taśmy papierowe

Czy warto zainwestować w samoprzylepne taśmy papierowe, tak naprawdę omówiliśmy już powyżej i ostateczna ocena należy do Ciebie. Są marki, dla których ta inwestycja będzie genialnym działaniem wizerunkowym, są takie, u których niewiele to zmieni. Co jest jednak pewne – na decyzję istotny wpływ może mieć cena.

Dlatego też zamiast podawać Ci orientacyjne ceny, porównywać ceny konkurencji, które ulegają zmianom i kiedy czytasz ten artykuł, mogłyby był już nieaktualne, zapraszamy Cię do skorzystania z kalkulatora online!

Uzyskasz w nim wycenę różnych rodzajów taśm w kilka sekund. Chcesz porównać papierową taśmę brązową, białą, z klejem solvent, w wersji, gdzie zamawiasz więcej albo mniej? Zapraszamy! 

A jeśli chcesz dokładniej poznać proces zamawiania taśmy, zajrzyj do tego artykułu – [Taśma z nadrukiem. Co powinieneś wiedzieć przed zamówieniem?].

Naturalny, brązowy papier, czyli Twoje mocne, eko pierwsze wrażenie

Wiesz, że autentyczność marki jest obecnie jednym z najsilniejszych trendów w komunikacji? Marki stają na głowie, szukając sposobów na pokazanie się z jak najlepszej strony. A czasem wystarczy po prostu samoprzylepna taśma papierowa.

Polecane hasła z encyklopedii

Taśma foliowa

Taśma foliowa

Inne wpisy